صفحه ی فرود یا Landing page چیست و چگونه یک صفحه فرود بهینه داشته باشیم؟ تیم رهسئو مرجع آموزش سئو در کرج به شما خواهد گفت انواع صفحه فرود کدام است؟ تا بتوانید بهترین صفحه فرود وب سایت خود را طراحی کنید.

صفحه ی فرود یا Landing page چیست؟

چگونه یک صفحه فرود بهینه داشته باشیم؟

به صفحه ای که کاربر وارد آن می شود یا اصطلاحا بر آن فرود می آید صفحه ی فرود می گویند.

پس از اینکه مخاطب از طریق جستجوی موتورهای جستجو یا با کلیک بر روی آگهی تبلیغ در یک وب سایت و یا با روش های دیگر وارد صفحه وب سایت ما می شود، آن صفحه حکم صفحه فرود مخاطب را دارد.

البته برای نتیجه گیری بهتر معمولا صفحه فرود به صورت جدا از دیگر صفحات وب سایت طراحی می شود.

در این صفحه سعی میکنند تمامی عناصر ضروری وب سایت مانند منوها، سبدخرید، اسلایدشو و … حذف شده و تمام توجه کاربر را بر روی درخواست صفحه فرود از کاربر متمرکز کنیم.

صفحه ی فرود یا Landing page چیست و چگونه یک صفحه فرود بهینه داشته باشیم؟ تیم رهسئو مرجع آموزش سئو در کرج به شما خواهد گفت انواع صفحه فرود کدام است؟ تا بتوانید بهترین صفحه فرود وب سایت خود را طراحی کنید.

انواع صفحه فرود کدام است؟

نوع اول: Click Through

به صفحات فرودی که هدف آن ها واردکردن مخاطب به صفحه ی دیگری است و این مهم با یک کلیک تحقق می یابد Click Through می گویند.

این صفحات در تجارت الکترونیک برای ارائه توصیف و توضیحات مختصر و مفید برای یک محصول و آماده سازی کاربر برای انجام یک خرید اینترنتی ایجاد می شود.

پس از متقاعد کردن کاربر از او یک درخواست می شود. معمولا درخواست ها به صورت عضویت و یا افزودن محصول به سبد خرید مطرح می شود.

چنین صفحات فرودی بخاطر اطلاعات مناسبی که به بازدید کننده ارائه می دهند، فرد را به مرحله خرید نزدیک می کنند.

کمپین های تبلیغاتی ای که از این نوع صفحات فرود بهره می برند، نرخ تبدیل(Conversion Rate) بالایی داشته و سبب افزایش فروش می شوند.

نوع دوم: Lead Generation

صفحات فرودی که با هدف افزایش مخاطب بالقوه طراحی می شوند و معمولا یک فرم به همراه خود دارند Lead Generation  نامیده می شوند.

این نوع صفحات فرود برای دریافت اطلاعات بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرند.

معمولا این اطلاعات به منظور ایجاد موقعیت فروش بالقوه دریافت می شوند و شامل نام و نام خانوادگی کاربر، ایمیل، تلفن همراه و… هستند.

کاربران با در اختیار گذاشتن اطلاعات درخواستی به یک هدیه ویژه مانند یک فیلم آموزشی، کتاب الکترونیکی، وبینار آموزشی رایگان و دیگر هدایای ممکن دست پیدا می کنند.

این نوع صفحات فرود مورد استقبال کسانی است که قصد دارند فهرستی از مخاطبان خود را جمع آوری و از آن برای فروش در آینده بهره برداری کنند.

شما هم میتوانید جزء متخصصین سئو تیم رهسئو باشید

از امروز تنها سئوکار وب سایت خود در بین رقیبانتان باشید، رهسئو مرجع آموزش سئو در کرج و بهینه سازی وب سایت در استان البرز.

 

 

 

صفحه ی فرود یا Landing page
به این مطلب امتیاز بدهید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *