پیشگویی های جالب بیل گیتس درباره سئو و آینده ی آن

بیل گیتس (Bill Gates) موسس کمپانی بزرگ مایکروسافت و یکی از تاثیرگزارترین افراد قرن حاضر می باشد.

در کتابی که سال 1999 به چاپ رسید، پیشگویی‌هایی هوشمندانه و جالب‌توجه ای را در مورد آینده‌ی تکنولوژی مطرح کرد؛ نام این کتاب : “Business @ the Speed of Thought” یا “تجارت @ سرعت تفکر” که در آن ۱۵ پیش بینی جسورانه کرده بود.

در ادامه 6 پیش بینی بیل گیتس در این کتاب را مرور کرده و فاصله‌ی آن‌ها با آنچه که اکنون میبینیم را بررسی می‌کنیم.

پیشگویی شماره ۱: دیدن قیمت از طریق وبسایت ها

دیدن قیمت محصولات در وب سایت ها برای مثال قیمت پکیج آموزش سئو

سرویس های اینترنتی بوجود خواهند آمند که می توان در آن ها، قیمت محصولات را با یکدیگر مقایسه کرد.

افراد قادر خواهند بود تا از طریق وبسایت های مختلف، قیمت محصولات هر صنعت را ببینند و آنکه از همه ارزان تر و مناسب تر است را برای خرید انتخاب کنند”.

آنچه که اکنون می بینیم: شما می توانید به راحتی عنوان محصولی را در موتور جست و جوی گوگل زده و در مورد قیمت آن و حتی تمامی ویژگی هایی که دارد جست و جو کنید.

پیشگویی شماره 2: وسایل الکترونیکی قابل‌حمل

اسمارت فون ها، و از همه جدید تر به بازار آمدن اسمارت واچ ها که مردم تقریبا هر کاری را می توانند با استفاده از آن ها انجام دهند.

مردم دستگاه های کوچکی را با خود حمل خواهند کرد که به واسطه آن ها قادر می شوند مدام با یکدیگر در تماس باشند و تجارت الکترونیکی را به سادگی انجام دهند یعنی تجارت خود را از هر جایی که هستند به طور الکترونیکی انجام دهند.

آن ها همچنین خواهند توانست آخرین اخبار روز را از این طریق چک نموده،اطلاعات پرواز را جست و جو کنند، بلیط رزرو کرده، و یا در مورد بازارهای مالی اطلاعات دریافت کنند.

در حقیقت همه کاری را می توانند با آن دستگاه های کوچک انجام دهند.

آنچه که اکنون می بینیم: اسمارت فون ها و از همه جدیدتر به بازار آمدن اسمارت واچ ها که مردم تقریبا هر کاری را می توانند با استفاده از آن ها انجام دهند.

پیشگویی شماره 3: پرداخت های سریع و آنلاین از طریق وب شرایط بهتر بهداشتی و درمانی

پیدا کردن پزشک از طریق وب سایت ها

در آینده طوری می شود که افراد خواهند توانست از طریق اینترنت، چک های خود را پرداخت کرده و دیگر امور مالی همچنین امور درمانی شان را به طرز کارامدی از طریق اینترنت انجام دهند.

کاربران می توانند در آینده با پزشکان خود به طور آنلاین ارتباط برقرار کنند و در تماس بودن با پزشکان از طریق وب فراهم خواهد شد.

آنچه که اکنون می بینیم: فناوری هنوز نتوانسته در بخش درمانی طوری عمل کند که هیچ بیماری صورت نگیرد.

اما پیشرفت های گوناگونی در ابعاد آن صورت گرفته که می تواند امور پیشگیرانه و درمانی را در مسیری مثبت قرار دهد.

اکنون سایت هایی را داریم مانند ZocDoc که با بازدید از آن، افراد می توانند دکتر مورد نظر خود را خیلی راحت پیدا کنند و زمان بندی خود را بهتر تنظیم نمایند.

شما همچنین می توانید از طریق سایت هایی چون Lending Club پول قرض بگیرید و به راحتی پرداخت های خود را از طریق سایت هایی چون پی پال یا Venmo انجام دهید.

پیشگویی شماره 4: اینترنت اشیاء و دستیار دیجیتال

Google Now که دستیاری هوشمند برای استفاده بر روی گوشی‌های موبایل است، امکانات مشابهی را در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ در عین حال وسایل هوشمندی چون Nest با جمع‌آوری اطلاعات از فعالیت‌های روزانه، دمای منزل کاربران تنظیم می‌کنند.

دستیارها یا منشیان شخصی طراحی خواهند شد.

آن ها خواهند توانست تمامی دستگاه ها را به طرز هوشمندی به هم متصل و همگام سازی خواهند شد.

خواه در خانه باشند و خواه در محل کار، آن ها با هم به تبادل اطلاعات خواهند پرداخت.

دستگاه همراه دیجیتال که در آینده طراحی خواهد شد می تواند ایمیل ها یا نوتیفیکیشن ها را چک کند، و اطلاعاتی که هر فردی نیاز دارد را ارائه دهد.

وقتی به مغازه ای می روید، می توانید به آن بگویید که چه دستور پختی قرار است تهیه کنید و سپس آن، برایتان فهرستی از همه مواد لازم برای پخت را ارائه خواهد داد.

این دستیار همچنین همه دستگاه هایی که شما استفاده می کنید را در جریان اخرین امور قرار می دهد تا آن ها نیز خود را با تازه ترین فعالیتتان تان آداپته کنند.

آنچه که اکنون می بینیم: Google Now که دستیاری هوشمند برای استفاده بر روی گوشی‌های موبایل است، امکانات مشابهی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در عین حال وسایل هوشمندی چون Nest با جمع‌آوری اطلاعات از فعالیت‌های روزانه، دمای منزل کاربران تنظیم می‌کنند.

دیوایس‌های قابل‌کنترل از طریق فرمان صوتی، مانند Echo و Google Home هم می‌توانند ایمیل‌های دریافتی کاربران را چک کنند و در هنگام آشپزی، دستور پخت را برای شما مرور کنند.

پیشگویی شماره 5: نظارت آنلاین و دقیق در منازل

نظارت ویدیویی در منازل، به صورت دائم امکان‌پذیر خواهد بود؛ این نوع نظارت کاربر را در مورد افرادی که به منزل او در نبودش سرزده‌اند، مطلع خواهد کرد.

نظارت ویدیویی در منازل، به صورت دائم امکان‌پذیر خواهد بود؛ این نوع نظارت کاربر را در مورد افرادی که به منزل او در نبودش سرزده‌اند، مطلع خواهد کرد.

نظارت مداوم بر امور خانه به طور ویدیویی و آنلاین رواج پیدا خواهد کرد و زمانی که در خانه نیستید قادر خواهید بود تا خانه خود را تحت کنترل قرار دهید.

آنچه که اکنون می بینیم: شرکت Dropcam دست به فروش دوربین های مدار بسته و نظارتی می زند که می توان با آن ها کل خانه را تحت نظر قرار داد.

گوگل این کمپانی را در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۵۵۵ میلیون دلار خریداری کرد.

دوربین‌های هوشمند بسیاری هم برای نظارت بر منازل و سرگرم کردن حیوانات خانگی در زمانی که ساکنین در منزل نیستند، ساخته شده‌اند.

پیشگویی شماره 6: رسانه ها و شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی که در آنها قادر هستیدبه گفتگو با دوستان و خانواده بپردازید چت کنید و عکس های خود را به اشتراک بگذارید

وبسایت هایی خصوصی برای دوستان و خانواده تان طراحی خواهند شد که شما می توانید در آنجا برنامه های مختلف بچینید و با آن ها چت کنید

آنچه که اکنون می بینیم: رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام را داریم که دقیقا همین کار را برای ما انجام می دهند.

شما همچنین می توانید در تلگرام و اینستاگرام رهسئو عضو شوید و جدیدترین مطالب سئو و کسب و کار آنلاین را مشاهده نمائید.

اینستا گرام: rahseo@

تلگرام: rahseo@

 

 

 

 

پیشگویی های جالب بیل گیتس که به حقیقت پیوست!(بخش اول)
5 (100%) 1 رای

3 Thoughts on “پیشگویی های جالب بیل گیتس که به حقیقت پیوست!(بخش اول)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *